تماس با دفتر مرکزی: 77135417 -021   ایمیل ما: info@elia-decor.com

استفاده از فضای زیر تخت خواب

 

استفاده بهینه از فضای زیر تخت خواب
یکی از دغدغه های فضاهای کوچک خانه های امروزی ، کمبود فضاهایی مانند کمد و انبار ها می باشد که بی شک نقش موثری در نوع دکوراسیون داخلی به خصوص در فضاهایی مانند اتاق خواب ها می باشد .
یک راه حل کوتاه مدت استفاده از سبدهای پلاستیکی یا حصیری برای این فضاست که غالبا برای جای دادن لباس های کوچک محل مناسبی است اما اگر به دنبال یک راه حل جدی برای این فضا هستید پس نیاز به طراحی مناسب برای این فضا دارید.

  

                              
           

ساخت دراور در فضای زیر تخت
گاهی فضای پایین تخت ها گزینه ی مناسبی برای طبقه بندی و نظم دهی و سر و سامان دادن به فضای دکوراسیون اتاق خواب شماست، کافی است کمی متفاوت تر به اجزای اطراف خود نگاه کنید.
گاهی فضای پایین تخت خواب ها گزینه ی مناسبی برای طبقه بندی و نظم دهی به اتاق خواب شماست.


وسایلی که باید زیر تخت نگه داشته شوند
از خوبی‌های نگهداری وسایل زیر تخت‌ خواب، دسترسی سریع و آسان به آن‌هاست. هم‌چنین از آن‌جا که این وسایل دیده نمی‌شوند، بنابراین مجبور نخواهید بود که هنگام چیدن آن‌ها، زیبایی را در نظر بگیرید. در ادامه، از وسایلی نام برده شده است که باید برای نگهداری در زیر تخت، آن‌ها را در نظر بگیرید:
با توجه به نزدیکی تخت‌ خواب شما به کمد لباس‌ها، بدیهی است که می‌توانید از زیر آن به‌عنوان مکانی برای نگهداری لباس‌های فصل‌های دیگر بهره ببرید. از قرار دادن لباس‌های ضخیم مانند لباس‌های پشمی یا لباس‌های اسکی زیر تخت‌ خواب خودداری کنید.
قرار دادن پارچه‌های کتانی زیر تخت نیز امری بدیهی است. ملافه‌ها و روکش‌‌های اضافی بالش را زیر تخت‌ خواب نگه دارید.
هم‌چنین می‌توانید مجموعه‌‌ی کوچکی از کفش‌های خود را در یک جعبه گذاشته و آن را در کمد خود قرار دهید و سایر کفش‌های خود را که کمتر استفاده می‌کنید، زیر تخت‌ خواب بگذارید.


وسایلی که باید زیر تخت خواب کودک شما نگه داشته شوند
می‌توانید از این وسایل که در ادامه می‌آیند، زیر تخت کودکان نگهداری کنید:
با قرار دادن کتاب‌ها زیر تخت‌ خواب کودکان، فرزندان خردسال‌تان دیگر مجبور نیستند با زور، کتاب خود را از قفسه کتاب بیرون بکشند. بلکه می‌توانند آن را از زیر تخت‌ خواب به راحتی بیرون بیاورند. به این ترتیب فرزند خردسال‌تان که به تازگی خواندن را یاد گرفته است، می‌تواند به آسانی به کتاب خود دسترسی داشته و حتی به راحتی آن را در جای خود قرار دهد. شما همچنین می‌توانید لباس‌های فصل‌های دیگر کودکان‌تان را زیر تخت‌ خواب‌شان قرار دهید.
پازل‌ها، جعبه‌های بازی‌های فکری یا هرگونه اسباب بازی دارای سطح صاف یا باریک نیز برای نگهداری در زیر تخت مناسبند. چیدمان لوازمی چون لباس‌ها، کفش‌ها و پارچه‌های کتانی در زیر تخت خواب نوجوانان نیز همانند چیدمان آن‌ها در زیر تخت‌ خواب اتاق بزرگسالان است.


وسایلی که باید زیر تخت اتاق مهمان نگه داشته شوند
از آن‌جایی که فضای تخت‌های اتاق مهمان معمولا بیشتر از فضای زیر تخت‌ خواب‌های اتاق‌های دیگر است، بنابراین می‌توانید در این اتاق ابتکار عمل بیشتری داشته باشید. وسایلی که می‌توانید زیر مبلمان تخت‌ خواب شو اتاق مهمان نگهداری کنید، می‌توانند شامل موارد زیر باشند:
• دی‌وی‌دی‌ها، جعبه‌های بازی و سی‌دی‌ها: این وسایل با توجه به اندازه‌ای که دارند، برای نگهداری زیر تخت‌ خواب بسیار مناسبند.
• کارت‌های هدیه و جعبه‌های کادویی
• کاردستی‌ها
• فضای زیر تخت‌ خواب اتاق مهمان مکان مناسبی برای نگهداری پارچه‌های رومبلی و رومیزی است.


چند نکته
وسایل خود را با فشار زیر تخت‌ خواب هل ندهید. آن‌ها را داخل یک جعبه یا چمدان قرار دهید. بهتر است جعبه پلاستیکی باشد. اما برای این کار می‌توانید از پارچه‌های ریز باف نیز بهره ببرید یا خودتان یک صندوق چوبی برای نگهداری از زیرلیوانی‌ها بسازید.
از جعبه‌هایی استفاده کنید که دارای طول کافی و چرخ بوده (یا به آسانی جابه‌جا شوند) و از هر طرف باز شوند. به این ترتیب، از هر طرف تخت‌ خواب می‌توانید به راحتی وسایل مورد نیاز خود را بردارید.
از آن‌جا که فضای زیر تخت‌ خواب نباید حتما زیبا باشد، می‌توانید از کارتن‌های مقوایی که تاکنون استفاده‌ نشده‌اند بهره ببرید. محفظه‌های بالایی کارتن‌ها را ببرید. به این ترتیب به راحتی از زیر تخت‌ خواب بیرون کشیده می‌شوند و با یک نگاه اجمالی می‌توانید تمام محتوای داخل آن‌ها را وارسی کنید.
به همین شکل، می‌توانید از جعبه‌های بدون سرپوش کتانی استفاده کنید. هرچه طول و ارتفاع این جعبه‌ها بیشتر باشد، بهتر است.

 

ایده هایی جالب برای استفاده از فضای زیر تخت

 

خواندن 2817 دفعه