تماس با دفتر مرکزی: 77135417 -021   ایمیل ما: info@elia-decor.com

اشتباهات رایج دکوراسیون اتاق خواب

 

اتاق خواب در واقع بهترین مکان برای آرامش و آسایش شماست. در واقع اتاق خواب یک مکان خصوصی است که اولین و اصلی ترین رسالت آن مهیا کردن اوقاتی خوش برای استراحت و آرامش شماست .
اتاق خواب یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های هر خانه است که باید بیشترین دقت و خلاقیت در دکوراسیون آن صورت گیرد زیرا همه ما به طور متوسط یک سوم از عمر خود را در خواب به سر می‌بریم و در وهله بعد خواب و محیطی که انسان ساعات استراحت خود را در آن سپری می‌کند ارتباط مستقیمی با سلامت افراد دارد.
اگر تصمیم گرفته اید دکوراسیون اتاق خواب خود را به شکل جدید بچینید اشتباهات رایج را در چیدمان اتاق خواب در نظر بگیرید و سپس شروع به تغییر دکوراسیون حرفه ای و درست اتاقتان کنید .


اشتباه: تعداد زیادی بالش روی تخت
چیدن بالش های زیاد روی تخت خواب زیبایی خاصی به اتاق خوواب شما می دهد اما این موضوع را در نظر بگیرید که هر زمان که بخواهید استراحت کنید بالش ها مانع راحتی شما می شوند و مجبورید انها را از روی تخت کنار بیاندازید .
راه حل: ترکیب بالش و پتو
همه افراد دوست دارند فضای کافی داشته باشند .استفاده از بالش و پتوی هم رنگ و ست هم به باز شدن فضا و حس آرامش بیشتر کمک می کند .

اشتباه: کمبود جا برای نشستن
از این که در اتاق جایی برای نشستن نداشته باشید و همیشه مجبور باشید دمپایی رو فرشی بپوشید آرامش نخواهید داشت.
راه حل: استفاده از صندلی
می برای استفاده از فضای اتاق می توانید از قالیچه های فانتزی استفاده کنید یا بسته به فضای اتاق چند عدد صندلی داخل اتاق قرار دهید. نوع صندلی فرقی نمی کند م یتواند مبل باشد، صندلی گهواره ای یا مدل های دیگر…

اشتباه: سرویس چوب ست
آیا کمد لباس، تخت و میز توالت اتاق خواب تان در یک رنگ و طرح هستند؟ باید بگویم این کار درستی در دکور صحیح و بدون نقص نیست.
راه حل: از ترکیب متریال ها و مدل های متفاوت استفاده کنید
لزوما نباید رنگ وسایل شبیه هم باشد و همه مدرن باشند .از ست کردن تخت مدرن با گنجه آنتیک هراس نداشته باشید. این ترکیب در عین پیچیدگی آرامبخش است.

اشتباه: خوابیدن با لامپ سقفی
لامپ های بالای تخت نه تنها به آرامش شما کمک نمی کند بلکه ممکن است آرامشتان را به هم بزند و خواب از سرتان بپرد .تا به حال کسی ازلامپ های فلورسنت بالای تخت حس آرامش و امنیت نکرده است .
راه حل: استفاده از چراغ های کم نور
چراغ خواب دیواری یا رومیزی استفاده کنید و نور آن ها را بسیار کم کنید تا محیط مناسبی را برای استراحت فراهم کند.

اشتباه: اتاق به هم ریخته
میز و قفسه کتابخانه از ضروری ترین لوازم خانه هستند اما این ها باعث ایجاد شلختگی وبه هم ریختگی می شود. پس تا جایی که می توانید این لوازم را در اتاقی به جز اتاق خواب استفاده کنید.
راه حل: به دنبال سادگی باشید
اگر اتاق خواب بسیار ساده باشد به قدری آرامبخش می شود که شاید دیگر دلتان نخواهد که از آن اتاق بیرون بیایید.
استفاده از ملافه و روتختی با طرح های خیلی شلوغ و روشن بر روی تشک و تخت
استفاده از ملافه و روتختی هایی با طرح های عجیب و غریب باعث شلوغ نشان دادن فضا می شود و برای دکوراسیون اتاق مناسب نیستند .به جای آن ها می توانید از ملافه های سفید یا رنگ خنثی استفاده کنید. در این صورت شما پس زمینه ی ساده و شیکی خواهید داشت که می توانید رنگ های دیگر را به راحتی با آن ست کنید و از هر طرحی که دلخواهتان است استفاده کنید .

نکاتی که باید در طراحی اتاق خوابتان به آن ها توجه کنید :

انتخاب مناسب تخت خواب در دکوراسیون اتاق خواب
در انتخاب تخت خواب کودک و همچنین تخت خواب خودتان اندازه اتاق و نوع چیدمان را در نظر بگیرید، تخت خواب بزرگ گزینه‌ای لوکس و مجلل است که ممکن است در لیست خواسته‌های شما برای طراحی اتاق خوابتان باشد. .
اما پیش از آنکه اقدام به خرید کنید مطمئن شوید این تخت خواب خیلی بزرگ چقدر از فضای شما را خواهد گرفت و باید به این نکته توجه کنید که تنها تخت خواب نیاز به فضا ندارد و وسایل دیگری چون کمد و میز آرایش و میز کار و... هم باید در اتاق جا دهید .
برخی فضاها بدون استفاده باقی میمانند
در یک اتاق خواب به ویژه در اتاق خوابهای کوچکتر هر سانتی متر فضای شما مهم است و نباید بدون استفاده باقی بماند. نباید با چیدمان نادرست فضاها هدر شوند. به فضاهای غیر مفید اتاقتان بیشتر دقت کنید و از آن‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال کمد یا قفسه متناسب با شکل و اندازه این قسمت‌ها قرار دهید
دیوار های خود را خالی میگذارید


یک طراحی خوب در اتاق خواب در عین حال که فضایی آرام برای شما ایجاد میکند باید دارای عنصری منحصر به فرد باشد و هویت داشته باشد. اتاق خواب شما باید منعکس کننده سلایق و روحیات خودتان باشد و نشانه مختص شما را در خود داشته باشد.
برای تزئین دیوارها یک اثر هنری بهترین گزینه است . فرقی نمی کند که آن را خریده باشید یا کار دست خودتان باشد . یک دیوار گالری که همواره در حال تکمیل است میتواند انعکاس واقعی از آنچه که شما هستید ، باشد.
نگران این نباشید که ممکن است خرید اشتباه کنید ، هر آن چیزی که خودتان دوستش دارید را بخرید.
. تنها نکته ی مهم این است که تابلوهای خود را بالای تختتان نصب نکنید این موضوع به لحاظ ایمنی صحیح نیست. در صورت نصب تختتان را با فاصله از دیوار قرار دهید .

انتخاب محل مناسب تخت خواب در دکوراسیون اتاق خواب
یک نکته بسیار مهم که در چیدمان لوازم اتاق خواب باید رعایت شود قرار گیری مناسب تخت خواب است، تخت خواب شما به لحاظ ایمنی نباید زیر پنجره قرار بگیرد، این موضوع اشتباه رایجی است که اغلب همه مرتکب آن می شوند، تخت خواب با توجه به نوع پلان اتاق باید با فاصله در کنار پنجره قرار بگیرد قرار بگیرد. و تا حد امکان از درب ورودی اتاق دید نداشته باشد.

انتخاب محل مناسب میز آرایش در دکوراسیون اتاق خواب
برای میز تحریر یا میز آرایش می توانید زیر پنجره را انتخاب کنید این کار به شما این امکان را میدهد که برای کار و یا مطالعه از نور طبیعی استفاده کنید و محل مناسب میز آرایش نیز مقابل پنجره است با این کار انعکاس نور در آینه ی شما سبب روشن تر فضای شما می شود که در منحصر به فرد کردن فضایتان نقش مهمی دارد.

نورپردازی مناسب در دکوراسیون اتاق خواب
شما به دو نوع نور در اتاق خوابتان نیاز دارید. یک نور محیطی که فضای کلی اتاق خواب شما را روشن میکند. نور محیطی که معمولا با یک لامپ و آویز سقفی مرکزی یا دیوار کوب تامین میشود یکی نور کاری که برای انجام کاری مثل مطالعه آن را در نظر میگیرید.
برای اتاق خواب بهتر است از نورهای آبی برای آباژورها و نور زرد برای روشن کردن فضا استفاده کنید.رنگ آبی آرامش بخش است و شرایط مناسبی برای خواب شما فراهم میکند .
یکی از کلیدهای خاموش روشن چراغ‌ها بهتر است نزدیک تخت خوابتان باشد تا برای خاموش کردن چراغ مجبور نباشید از تختتان پایین بیایید.


رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب
انتخاب رنگ در دکوراسیون اتاق خواب همواره جزئی از انتخابات ویژه برای دکوراسیون محسوب می شود که این انتخاب تاثیر خیلی مهمی بر آرامش روانی فرد دارد، رنگ های تند و پر انرژی مانند نارنجی و قرمز به صورت متعادل برای فضای اتاق کودک مناسب اند اما برای اتاق خواب رنگ هایی مثل: رنگ سفید، رنگ آبی، رنگ صورتی، رنگ لیمویی بسیار مطلوب بی نظیر است.

گوشی به دست بر روی تشک میخوابید!
وسایل الکترونیکی به خصوص گوشی همراه خود را خارج از اتاق خواب خود نگه دارید. اشعه ی آبی که از صفحه نمایش تلفن همراه شما ساطع میشود بدن شما را آشفته میکند و باعث میشود که نتوانید به راحتی بخوابید. علاوه بر این گوشی شما پر از باکتری است که ممکن است به دست و صورت شما منتقل شود.

میز کار حتما نباید در اتاق خواب باشد
این تصور رایج که میز تحریر و کار حتما باید در اتاق خواب باشد غلط است. میز کارتان لزوما نباید در اتاق خوابتان قرار بگیرد و اگر فضای کافی برای قرار دادن میز کار در اتاق خوابتان ندارید میتوانید یک گوشه دنج دیگر در منزل را برای فضای کار در نظر بگیرید.

رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب
انتخاب رنگ در دکوراسیون اتاق خواب همواره جزئی از انتخابات ویژه برای دکوراسیون محسوب می شود که این انتخاب تاثیر خیلی مهمی بر آرامش روانی فرد دارد، رنگ های تند و پر انرژی مانند نارنجی و قرمز به صورت متعادل برای فضای اتاق کودک مناسب اند اما برای اتاق خواب رنگ هایی مثل: رنگ سفید، رنگ آبی، رنگ صورتی، رنگ لیمویی بسیار مطلوب بی نظیر است.

لینک های مرتبط :

سرویس خواب کودک

خرید سرویس خواب کودک

خواندن 2659 دفعه