تماس با دفتر مرکزی: 77135417 -021   ایمیل ما: info@elia-decor.com

ترمیم وسایل چوبی


راهکارهای آسان برای ترمیم وسایل چوبی
مبلمان و وسایل چوبی به دلیل زیبایی و مستحکم بودن شان مورد قبول بسیاری است و همیشه از این وسایل استقبال می شود . اما مشکل این مبلمان و وسایل این است که زخمی و خراشیده می شود و این خراشیدگی ها باعث می شود دکوراسیون داخلی خانه زیبایی خود را از دست بدهد . ترفندها و راهکارهایی وجود دارد تا بتوانید در طول پنج دقیقه تمام خط و خش روی وسایل و مبلمان چوبی را از بین ببرید . ادامه مطلب را بخوانید تا با راه حل تعمیر خراشیدگی مبلمان آشنا شوید .

از بین بردن خراشیدگی مبلمان چوبی تنها در ۵ دقیقه

از گردو استفاده کنید
با استفاده از گردو می توانید خراشیدگی و شکاف های عمیق را از بین ببرید . روغن طبیعی موجود در گردو سبب می شود تا خراشیدگی روی چوب از بین برود و مبلمان در مقابل خراشیدگی و شکاف های بعدی مقاوم شود .

از سس مایونز استفاده کنید
اگر چوب شکاف برداشته و خراشیدگی خیلی عمیق است، می‌توانید از مقداری سس مایونز استفاده کنید. سس مایونز را به آرامی در شکاف بریزید تا شکاف را پر کند و سپس مقدار اضافی را به آرامی پاک کنید و اجازه دهید یک تا سه روز به حال خود باقی بماند تا به خوبی در شکاف رخنه کند.
بعد از چند روز وقتی منطقه مورد نظر متورم شد مقدار اضافی را با دقت بردارید و سطح آن را تمیز کنید تا براق شود.
حالا نوبت به ترفند اصلی برای تثبیت و محکم‌کاری می‌رسد؛ کمی خاکستر سیگار گرم را روی سطح بریزد تا از نفوذ آب به دورن چوب جلوگیری شود و در ضمن کار شما علاوه بر عایق‌بندی و نقاطی که دارای حباب هستند و سطح مورد نظر را ناصاف جلوه می‌دهند، نیز از بین بروند.


از خاکستر سیگار استفاده کنید
می توانید از خاکستر سیگارها برای از بین بردن خراشیدگی چوب استفاده کنید . برای این منظور کمی واکس تیوبی مخصوص روی خراشیدگی ها بزنید و کمی خاکستر گرم سیگار روی آن بریزید و فشرده کنید و بگذارید بماند . دوباره روی آن واکس بزنید تا سطح چوب صاف و هموار شود .

از چسب پودری استفاده کنید
کمی چسب پودری با آب ترکیب کنید و این خمیر را به آرامی روی سطح خراشیده بکشید , باید تمام خراشیدگی روی چوب را با این ترکیب پر کنید . و سپس سطح را تمیز نمایید.


از مداد ابرویی استفاده کنید
می توانید از مداد ابروی روغنی برای پر کردن خط و خراش های نازک روی مبلمان استفاده کنید . مدادهای ابرو تنوع زیادی دارد و به راحتی می توانید رنگ هماهنگ با مبلمان تان را پیدا کنید .

از خمیر دندان استفاده کنید
می توانید برای از بین بردن خراش های روی چوب از خمیر دندان استفاده کنید .

از پاستل ها استفاده کنید
تولید کنندگان وسایل چوبی از پاستل های مخصوص چوب برای ایجاد سایه ، رنگ و نقش روی چوب استفاده می کنند اما می توانید در خانه از پاستل های رنگی استفاده کنید . پس پاستلی نزدیک به رنگ مبلمان یا وسیله چوبی تان را بردارید و با دقت و به آرامی روی محل خراشیده بکشید و با دستمالی نرم آن را جلا دهید . البته نباید خیلی در این کار افراط داشته باشید زیرا ممکن است خراش روی چوب را آشکارتر کند .

استفاده از سرکه و روغن زیتون :
استفاده از سرکه و روغن زیتون که در اغلب آشپزخانه ها یافت می شود. مقداری مساوی از سرکه ی سفید و روغن زیتون را در یک لیوان بریزید. پارچه ی تمیز و نرمی را بردارید و به این محلول آغشته کنید. سپس آن را محکم روی میز بکشید. پس از اتمام همه ی محلول درون لیوان و کمی زمان متوجه اثر شگفتی ساز این روش خواهید شد.

خواندن 2156 دفعه