تماس با دفتر مرکزی: 77135417 -021   ایمیل ما: info@elia-decor.com

ترکیب رنگ زیبا برای اتاق خواب

 

7ترکیب رنگ زیبا برای اتاق خواب

از سرکار که خسته به خانه برمی‌گردید، هیچ‌چیز به‌اندازه استراحت در یک اتاق‌خواب آرام دل‌پذیر نیست. اتاق‌خواب نقطه‌ای از خانه شماست که توجه به دکوراسیون آن می‌تواند مانند سالن پذیرایی منزلتان مهم باشد. سرویس خواب احتمالا وسیله‌ای است که بیش‌ترین تاثیر را در حال و هوای اتاق‌ خواب شما دارد . برای چیدمان زیبای اتاق خوابتان باید بیشتر با اصول دکوراسیون آشنا شوید. یکی از اصل‌های مهم در چیدمان، شناختن ترکیب رنگ‌های اصولی است. ترکیب‌های رنگی بسیار زیبا و متنوعی وجود دارند که شما می‌توانید برای رنگ کردن اتاق‌ خواب خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید .
در این مطلب هفت ترکیب رنگی زیبا برای اتاق‌خواب منزلتان را خواهید دید.


سبز، قهوه‌ای و نارنجیاوج سردی سبز را گرمای قهوه‌ای به نحو دل‌انگیزی خنثی خواهد کرد. یک سرویس خواب قهوه‌ای با چوبی به رنگ گردویی با یک روتختی با تنالیته رنگ سبز، ترکیبی باوقار و با اصالت خواهد ساخت. در کنار این دورنگ اصلی برای تم اتاق‌خوابتان می‌توانید از اکسسوری یا همان دکوری‌های با طیف رنگی نارنجی و آجری استفاده کنید. مثلاً قاب عکس‌هایی بارنگ‌های نارنجی عالی خواهد بود. این ایده که روتختی خود را با پرده اتاق‌خواب ست کنید هم‌فکر خوبی خواهد بود. درصورتی‌که پرده و روتختی را ست کردید برای فرش از طیف رنگی مکمل دیگری استفاده کنید. یا اینکه می‌توانید فرش کوچک یا گلیمی بارنگ اصلی خنثی چون کرم استفاده کنید که طرح‌هایی هماهنگ با دورنگ اصلی اتاق‌خوابتان که همان قهوه‌ای و سبز است، داشته باشد.


قهوه‌ای، آبی و زرد


ترکیب آبی و قهوه‌ای همیشه زیباست. سرویس خواب چوبی شما با تم رنگی قهوه‌ای با روتختی آبی واقعاً رؤیایی و آرامش‌بخش خواهد بود. اگر به دنبال آرامش و راحتی در محل خوابیدن خود هستید، آبی بهترین رنگ خواهد بود. دیوارهای کرم‌رنگ همراه با قهوه‌ای چوب‌ها در کنار روتختی و بالش و کوسن‌های آبی‌رنگ ترکیب جذابی خواهد شد. برای فرش و پرده می‌توانید از خانواده رنگ‌های گرمی چون زرد خردلی استفاده کنید. حتماً این ترکیب را امتحان کنید و از آرامش و راحتی آن لذت ببرید.


کرم، عنابی و نیلی


عنابی همان رنگی است که سردی و خنثی بودن کرم را سرحال می‌آورد. اگر تخت خوابتان چوبی سفید است از روتختی‌ای با تناژ رنگی عنابی استفاده کنید. اکسسوری‌های آبی نیلی در این فضا زیبا خواهد بود.

خاکستری، سفید و صورتی


خاکستری و سفید رنگ‌های خنثی و آرامش‌بخشی برای اتاق‌خواب شما هستند. اگر می‌خواهید حس آرامش و سبکی و خوابی راحت را تجربه کنید حتماً صورتی ملایم را به این ترکیب اضافه کنید. استفاده از گلدان‌های سرامیکی سفید و قاب عکس‌هایی با فریم سفید در این چیدمان ایده جالب دیگری خواهد بود.

زرد، خاکستری و سفید


زرد، رنگ جذابی است. در عین شورونشاطی که به شما خواهد داد در ترکیب با سفید و خاکستری چهره‌ای خاص و دوست‌داشتنی به اتاق‌خواب شما خواهد داد. روشنایی و نشاط رنگ زرد در کنار خاکستری حسی توأمان از سکون و حرکت به محیط خواب شما خواهد داد. استفاده از اکسسوری‌های چوبی به رنگ قهوه‌ای در این چیدمان حس طبیعت را در فضای اتاق شما ایجاد خواهد کرد.

رنگ‌های قرمز


طیف رنگ‌های قرمز را خیلی راحت می‌توان در ترکیب با رنگ‌های دیگر به کار برد ولی علاوه ‌بر این می‌توان فقط از خود آن‌ها هم برای رنگ‌آمیزی یک اتاق استفاده کرد. اگر رنگ قرمز، رنگ غالب یک اتاق باشد، آن اتاق پویایی و انرژی فراوانی پیدا خواهد کرد. البته در استفاده از طیف‌های رنگ قرمز بهتر است جانب احتیاط را رعات کنید، چراکه اتاق خواب معمولا جایی برای استراحت است و استفاده بیش از حد از رنگ قرمز ممکن است آن را بیش از حد پرانرژی کند.

آبی روشن و خاکستری


این ترکیب، ترکیبی شیک و روشن است و به خصوص برای اتاق‌هایی که ظاهری کلاسیک یا سنتی‌تر دارند بسیار مناسب است. این رنگ‌ها را با بافت یا طرحی خاص ترکیب کنید تا زنده‌تر شده و جذابیت‌شان هم افزایش یابد. شاید ایت ترکیب رنگی سلیقه همه نباشد اما بسیار مناسب افرادی با سلیقه خاص و متفاوت است.

به یاد داشته باشید از هر ترکیب رنگی که برای چیدمان سرویس خواب کودک خود و همچنین خودتان استفاده می‌کنید، معجزه رنگ‌های متضاد را فراموش نکنید. رنگ‌های بی‌روح و خنثی را در کنار اکسسوری های شاد و سرحال استفاده کنید و از زیبایی دوچندان دکوری‌های خود لذت ببرید. اگر می‌توانید نور و مراقبت کافی برای گیاه زنده داشته باشید، گلدان‌ها انتخاب خوبی برای اتاق‌خواب شما هستند.

 

خواندن 3887 دفعه