تماس با دفتر مرکزی: 77135417 -021   ایمیل ما: info@elia-decor.com

تزئین اتاق کودک

 

تزئین اتاق کودک
تزیین اتاق کودک یکی از جذابترین بخش های طراحی دکوراسیون داخلی به حساب می آید . چیدمان و تزیین اتاق کودک برای همه والدین از اهمیت زیادی برخوردار است و اغلب در تلاشند این تزیینات را به بهترین شکل انجام دهند و فضایی زیبا و دلنشین در اتاق خواب فرزندشان به وجود آورند. اتاق کودک علاوه بر زیبایی و جذابیت باید به کودک حس آرامش و شادی بدهد.

دیوار ها بخش اصلی و مهم در طراحی دکوراسیون اتاق کودک هستند و نقش مهمی در زیبایی فضای اتاق دارند بنابراین طراحی خلاقانه این بخش از اتاق، تاثیر بسزایی در زیبایی اتاق کودک دارد .

شما به راحتی می توانید با نقاشی روی دیوار و یا تزیین آن با وسایل ساده از جمله عرسک ها، اسباب بازی ها و حتی کاردستی های کودکانه زیبایی و جذابیت بیشتری به اتاق کودکتان ببخشید. همچنین می توانید برای تزیین دیوار از انواع برچسب و استیکر کودکانه نیز استفاده نمایید.

روش های مختلفی برای تزیین اتاق کودکان وجود دارد که در ادامه نمونه هایی از جالب ترین روش ها برای تزیین اتاق خواب کودک را مشاهده می فرمایید.

1- ترکیب نقاشی و کاغذ دیواری یک ترکیب رنگی مهیج را ایجاد می کند.
2- طراحی داخلی اتاق خواب با المان های بازی و سرگرمی و انواع اسباب بازی های کودک می تواند ایده بسیار جالبی باشد .
3- استفاده ازاستیکر های برجسته دیواری در طراحی بدنه دیوار اتاق خواب کودک جلوه ی بسیار زیبایی دارد .
4- استفاده از قایچه های تزئینی رنگی با جذابیت بالایی که دارند موجب حس نشاط کودکان می شوند .
5- کشیدن اشکال و نقاشی های متفاوت متناسب با سن و روحیات کودک می تواند در شادی کودک شما تاثیر مثبتی به جای بگذارد .
6 - نصب تاب برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب

قسمتی از فضای خالی اتاق خواب خود را به نصب تاب اختصاص دهید. این وسیله هم باعث می شود تغییر دکوراسیون کم هزینه داشته باشید و هم یکی وسیله سرگرمی و تفریحی به شمار می رود. تاب را می توانید به شکل ننو و به سادگی خودتان بسازید.

7- نوار چسب های طرح دار و رنگارنگ

نوار چسب های طرح دار و رنگارنگ به روش های زیادی در خانه مورد استفاده قرار می گیرند اما یکی از بهترین مکان ها برای چنین کاری اتاق خواب است. برای اتاق خواب کودکتان می توانید از نوار چسب طرح دار بعنوان قاب عکس استفاده کنید فقط کافی است این نوار ها را با الگوهای متفاوت دور هر عکسی بچسبانید تا در نهایت یک دیوار عکس خاطره انگیز در اتاقتان داشته باشید.
یا می توانید با همین نوارها اشکال هندسی جالبی را طراحی کرد طوری که فضای اتاق را بشدت شاد و پر انرژی نشان می دهد. شکل های زیر تنها نمونه ای از بی نهایت الگویی است که می توان توسط نوارچسب های طرح دار خلق کرد.


8- استفاده از عکس های کودکتان از نوزادی تا زمان حالش برای تزئین دیوار اتاق ایده بسیار جالبی است .چیدمان اتاق کودک :
چگونگی چیدن وسایل اتاق کودک و نحوه ی قرار دادن وسایل در اتاق نقش مهمی در زیبایی و جذابیت اتاق کودک دارد، از این رو بهتر است در هنگام چیدن وسایل اتاق کودک توجه کنید که آنها را در محل های مناسب قرار دهید.

استفاده از یک تم زیبا و یا توجه به هماهنگی رنگ ها نیز می تواند نقش بسیار زیادی در تزیینات اتاق کودک داشته باشد.

تزیین دیوار اتاق کودک :

تزیین اتاق کودک دختر با عروسک و وسایل های سادهوسایلی ساده ایی مانند عروسک های رنگارنگ, برچسب های با شخصیت های مورد علاقه دختران, سرویس خواب دخترانه و … می توانند در تزیین اتاق کودک دختران استفاده شوند.
همچنین در تزئین اتاق کودک دختر می توانید از رنگ های دخترانه مانند صورتی قرمز و بنفش و رنگ هایی در این تناژ استفاده کنید موجب زیبایی بیشتر می شود. استفاده از کاغذ دیواری کودکانه نیز می تواند علاوه بر تزیین اتاق خواب کودک, موجب جذابیت آن شود. مسئله مهم دیگر در تزیین اتاق نحوه چیدمان وسایل می باشد که باید با دقت صورت گیرد.

تزیین اتاق کودک پسر با ماشین و اسباب بازی های پسرانهاغلب کودکان پسر وسایل اسباب بازی مانند توپ, ماشین, عروسک پلیسی و … را دارند. با این وسایل ساده به راحتی می توان تزیین اتاق کودک پسر را انجام داد.
همچنین استفاده از سرویس خواب های پسرانه مانند تخت شبیه ماشین و … اتاق کودک را زیباتر می سازد. یکی دیگر از روش های ساده تزیین اتاق کودک, نقاشی بر روی دیوار اتاق کودک است که جلوه ی زیبایی به اتاق آن ها می دهد.

نکته : به فرزند خود برای طراحی پر و بال بدهید


شما می توانید بخشی از دیوار اتاق را به کودکتان اختصاص دهید تا روی آن نقاشی بکشد و ایده های ذهنی خود را پیاده کند . با این کار ذهن کودک باز می شود ومی توانید استعداد های کودکتان را کشف کنید و به توانایی های او پی ببرید .

در تصاویر زیر می توانید نمونه هایی از ایده ی تزئین اتاق خواب را مشاهده نمایید :
با بهترین و جالب ترین ایده ها برای تزیین اتاق کودک آشنا شدید، امیدواریم با الگوبرداری از این مدل های زیبا و همچنین ایده گرفتن از طرح های ارائه شده بهترین و زیباترین تزیینات را انجام دهید. می توانید با کلیک بر روی لینک های موجود در متن انواع سرویس خواب کودک با مدل های جدید و به روز را مشاهده نمایید .

خواندن 5184 دفعه