تماس با دفتر مرکزی: 77135417 -021   ایمیل ما: info@elia-decor.com

کیمیای دروغین رنگ های پلی اورتان

پلی اورتان از زیر شاخه های پلیمر ها میباشند. همه پلیمر ها امکان تخریب دارند و پلی اورتان ها نیز از این قاعده مستثنی نمیباشند. در آنها ترک بر اثر استرس محیطی، اکسید شدن و تخریب به وسیله میکروب و قارچ ها صورت میگیرد. در حالت بیولوژیک تنش محیطی باعث ایجاد ترک میشود که در نهایت شکست ممکن است به وجود آید. آنزیم ها نیز میتوانند باعث تخریب پلی یورتان ها شوند. تخریب میکروبی یک واکنش تجزیه شیمیایی است که به وسیله حمله میکرو ارگانیسم ها صورت میگیرد. آانزیم ها و قارچ ها نیز ممکن است پلی یورتان ها را تخریب کنند.

پلی یورتان ها نام عمومی پلیمرهایی است که دارای پیوند یورتانی میباشند. پیوند یورتانی از طریق واکنش آنها نیاز به افزایش دما ندارد (واکنش در دمای محیط صورت میگیرد) پلی یورتانها به عنوان عایق شناخته شده است، که کاربردهای آن با تغییر دانسیته و سلول بندی متفاوت میباشد.
رنگ های پلی اورتان برای آماده شدن می بایست رنگ و هاردنر مربوطه را به نسبت مناسب مخلوط کرده و توسط *تینر* مربوطه تا رسیدن به ویسکوزیته مورد نظر رقیق نمایند.

رنگ های پلی اورتان به علت نوع ساختاری که دارند و به دلیل داشتن potlife که سرعت خشک شدن بسیار بالایی به نسبت رنگ های سنتی دارند برای سطح های فلزی و محیط های مجاور آب ها مناسب میباشند. متاسفنه به جهت سریع آماده شدن محصول قیمت کمتر و پایین آوردن میزان بسیار بسیار قابل توجهی از زمان تولید و کاهش بالای بهای تمام شده که خود باعث کم شدن خواب سرمایه تولید و سرمایه گذاری و انبار تولید و راحتی و سرعت در اتمام کالا به صورت فاجعه بار وارد صنایع چوب و از آن غم انگیز تر وارد سرویس خوابهای نوزاد، کودک و نوجوان شده است که با تبلیغات کذب و با هدف های سودجویانه، سخیف ،شرم آور و متاسفانه غیره انسانی بلکه ضد انسانی با ظاهری فریبنده در بخش زیادی از بازار صنایع چوب ایران و جهان رخنه کرده است.

در صورت اینکه با اندک تفکر، تامل و تخصص کاملا شفاف است که رنگ ها در سالیان نه چندان دور به علت مضرات و معایب زیاد خود از صنعت مبلمان کودک و نوجوان حذف شدند و جای خود را به متریال های با روکش های ملامینه، سپس با گذشت زمان بیشتری با روکش های pvc، طبیعی و امروزه با روکش های انتی باکتریال که عاری از باکتری، ضد حساسیت زایی، مسمومیت ها و بیماری های تنفسی، افت ظاهری بسیار بسیار کمتری به نسبت خانواده رنگ ها، عاری از گازهای مسموم و واکنش های شیمیایی و یونی؛ صد در صد مقاوم در برابر انزیم، میکروبها و قارچها میباشند داده اند. اما به جرم آنکه زمان تولید بالا و روش تولید سخت تر و فنی تری به نسبت فرمول ساده پاچش رنگ ها دارند به بهای قیمت بالای خواب سرمایه بالا و نیازمند به دستگاههای مدرن و مخصوص که نیاز به فضای تولید زیاد دارند غیره منصفانه و سودجویانه کنار گذاشته میشوند تا باری دیگر نونهالان ،امیدان و آیندگان این کره خاکی مجددا تاوان بسیار سنگین دیگری از خودخواهی، سودجویی و سومدیریت نسل معاصر و بالغ هزاره سوم را در مدت زمان نه چندان زیادی پس خواهند داد.

خواندن 3111 دفعه